Šobrīd aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Rūpējoties par sabiedrības veselību un ievērojot epidemioloģiskos drošības pasākumus, mums nācās mainīt sākotnējās ieceres, kā tiks aizvadīti 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākumi. Tomēr neviens nav atcēlis iespēju atcerēties, stāstīt un apzināties, cik liela nozīme mūsu valsts vēsturē ir 1991. gada barikāžu notikumiem. Šos notikumus nedrīkst aizmirst, un tie ir jānodod nākamajām paaudzēm kā latvieša identitātes neatņemama sastāvdaļa. Tāpēc aicinu šogad individuāli ikvienu ar lepnumu godināt mūsu tautas varoņu piemiņu, jo galvenais mūsu mērķis ir atcerēties viņu ieguldījumu Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā.”
1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības prezidents Renārs Zaļais: “Šis ir īpašs gads un esam atbilstoši sagatavojušies. 1991. gada barikāžu muzejs izsludina Barikādēm 30 programmu, kas, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, būs īpaši pārveidota notikumu baudīšanai tiešsaistē Lsm.lv, LTV, LR un Facebook/Barikades1991. Tas sniegs iespēju to skatīties visiem interesentiem, barikāžu dalībniekiem, viņu ģimenēm un draugiem no visiem Latvijas reģioniem un pasaulē, kā arī piedalīties diskusijās, uzdodot jautājumus. 20. janvāris ir Barikāžu aizstāvju atceres diena, valsts svētki. Aicinām visus iedegt uguni mājās un atcerēties par mūsu tautas stipro gribu. Iešu viens pats un aicinu nolikt ziedus individuāli, godinot 1991. gada 20. janvārī bojā gājušos, gan II Meža kapos, gan pie Iekšlietu ministrijas bijušās ēkas Raiņa bulvārī 6, gan Bastejkalnā pie bojā gājušo piemiņas akmeņiem, tas ir vienīgais, kas ir atļauts klātienē. Šogad 1991. gada barikāžu muzejs atzīmēs savu divdesmito gadskārtu ar plašu muzeobusa viesošanos Latvijas reģionos, kad arī turpināsim atzīmēt Barikādēm 30 jau klātienes pasākumos!”
1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības valdes loceklis, bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Romualds Ražuks: “1991. gada barikāžu tiešraižu sēriju sāksim otrdien, 12. janvārī plkst. 18.00, atskatoties uz Latvijas Tautas frontes Domes 1991. gada 12. janvāra sēdi, kad tika pieņemts lēmums par barikāžu uzsākšanu. Un prieks, ka Barikāžu 30 moto ir “Dzīvot tautai, būt vienotiem Latvijai”, kas ir noslēdzošais teikums no Latvijas Tautas frontes valdes paziņojuma, Rīcības plāna X stundai.”
Rita Ruduša, LTV programmu daļas direktore: “Latvijas Televīzija un Latvijas Radio bija barikāžu notikumu epicentri – neapbruņoti cilvēki bija gatavi janvāra salā sargāt preses brīvību pret bruņotu varu. Arī barikāžu gadadienā būsim epicentrā, piedāvājot iespēju atcerēties nozīmīgos notikumus, un darīt to kopā – pie televīzijas ekrāniem. LTV kanāls LTV1 un interneta platformas visu janvāri piedāvā saturu barikāžu zīmē ar vēsturiskiem atskatiem un dokumentālām filmām, bet gadadienas galvenajā datumā – 20.janvārī – LTV ļaus tiešraidē piedzīvot barikāžu rekonstrukciju Doma laukumā, kā arī pārraidīs ekumēnisko dievkalpojumu, svētku koncertu Doma baznīcā un šajā dienā pirmizrādi piedzīvos arī LTV dokumentālā filma “Tautas cietoksnis. Barikādes 1991″, kurā apkopoti unikāli arhīva kadri un iepriekš nedzirdētas vēsturiskas liecības.”
Latvijas Radio valdes locekle Sanita Dika-Bokmeldere: „Barikāžu laiks ir daļa no Latvijas Radio vēstures – notikumu epicentrā bija arī Radiomājas nosargāšana, ap kuru cilvēki pašaizliedzīgi būvēja barikādes. Pateicoties Latvijas Radio darbiniekiem, programma tolaik skanēja ne tikai bez pārtraukumiem, bet arī tika paplašināta – ja parasti Latvijas Radio 1 skanēja līdz plkst. 1:00 naktī, tad barikāžu laikā pārgāja uz diennakts apraidi un operatīvu informācijas sniegšanu ne tikai regulārajos ziņu izlaidumos, bet uzreiz pēc informācijas saņemšanas, tādējādi kļūstot par atbalstu barikāžu dalībniekiem. Atskatoties uz laiku pirms 30 gadiem, Latvijas Radio janvārī skanēs daudzveidīga un plaša programma – interesantas sarunas ar barikāžu dalībniekiem, vēsturniekiem un ekspertiem, kā arī cilvēku atmiņu stāsti. Barikāžu atceres dienas notikumus atspoguļosim ne tikai regulārajos ziņu izlaidumos, bet arī raidījumos un rubrikās visās piecās Latvijas Radio programmās.”