Rātslaukumā būs skatāma izstāde “Dziesmotā revolūcija”

!!! Slikto laikapstākļu dēļ izstādes atklāšana PĀRCELTA uz 1991. gada barikāžu muzeja izstāžu zāli 3. stāvā, Krāmu ielā 3 (izstādes atklāšanas laiks nemainās). Uzlabojoties laikapstākļiem izstāde tiks izstādīta Rātslaukumā.

No 3. – 7. jūlijam no 10.00 līdz 21.00 Rīgā, Rātslaukumā būs skatāma 1991. gada barikāžu muzeja veidotā fotogrāfiju izstāde “Dziesmotā revolūcija”.

Tā veltīta XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Atmodas laiku (1986– 1991) Latvijas un Baltijas valstu vēsturē nereti dēvē par Dziesmoto revolūciju, izceļot kustības nevardarbīgo raksturu un kultūras nozīmību neatkarības atjaunošanas procesā.

Dziedāšana kā būtiska latviešu nacionālās identitātes sastāvdaļa piekopta kopš pirmās latviešu nacionālās atmodas 19. gadsimtā, viskošāk izpauzdamās dziesmu un deju svētku tradīcijā. Trešās Atmodas, tostarp 1991. gada barikāžu laikā, dziesmas un dejas vienoja cilvēkus, stiprinot to drosmi stāties pretī PSRS politiskajai iekārtai un iestāties par savas valsts neatkarību.

Arī mūsdienās atmiņas par Dziesmoto revolūciju turpinās dažādās kultūras tradīcijās, uzsverot nevardarbīgas politikas nozīmīgumu.

Izstādē būs skatāmas fotogrāfijas no 1991. gada barikāžu muzeja un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma, kā arī no Aivara Liepiņa un Daiņa Kārkluvalka privātkolekcijām.

Izstādes kurators: Renārs Zaļais

Izstādes mākslinieks: Valdis Rubulis

Izstāde tapusi ar Rīgas domes finansiālo atbalstu projekta “Līdzfinansējums privāto akreditēto muzeju atbalstam” ietvaros.