Muzeobuss

Muzeobuss ir mobils muzejs, kas ļauj skolēniem apgūt prasmes un iemaņas darbā ar dažādiem informācijas avotiem, savienojot informāciju no mācību grāmatām, vecāku stāstījuma, barikāžu laikabiedru atmiņām, veidojot izpratni par vēstures daudzveidīgās interpretācijas cēloņiem un nozīmi.

Ikarus autobuss, kurā ierīkota muzeja mobilā ekspozīcija, pirmo reizi bija apskatāms interesentiem 2006. gada 20. maijā muzeju nakts ietvaros.

2008. gadā rīkotajā konkursā par Latvijas muzeju ceļojošo izstāžu ekspozīcijām 1991. gada barikāžu muzeja “muzeobuss”, tika atzīts par vienu no ievērojamākajām šāda tipa ekspozīcijām Latvijā, jo tas ir efektīvs komunikācijas veids, lai attiecīgajā mērķauditorijā radītu priekšstatus par tā laika notikumiem, kā arī radītu plašāku interesi un nodrošina iespēju daudzveidīgas iespējas iepazīties ar muzeja materiāliem.

Muzeobusa aprīkojums ir pilnībā autonoms, spējīgs darboties jebkurā vietā arī bez pieslēgšanās vietējam elektroavotam. Mobilais muzejs var viesoties jebkurā Latvijas reģionā un skolā.

Muzeobusa izbraukuma cenrādis

Muzeobusa izbraukums

300€+PVN
Rīga un Pierīga (20 km rādiusā ap Rīgu)

450€+PVN

Pārējā Latvijas teritorijā

 

Ekskursijas tiek vadītas latviešu un angļu valodās