Aicinājums brīvprātīgajiem doties aizstāvēt Ukrainas demokrātiju

1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība nosoda Krievijas militāro agresiju un vērienīgo iebrukumu Ukrainā. Atbalstot visu Ukrainas tautu, mēs uzskatām, ka uzsākot karadarbību Ukrainā, tiek īstenota agresija pret visu demokrātisko pasauli, un šajā situācijā mums jābūt vienotiem. Lai gan Latviju sargā NATO līguma 5. pants, kas nozīmē, ka uzbrukums vienai NATO dalībvalstij automātiski ir uzbrukums visām 30 NATO dalībvalstīm, mēs tagad pārliecinājāmies par Krievijas agresivitāti un tālāko soļu neparedzamību.

Valsts pastāvēšanas 103 gados Latvijas tauta divas reizes apvienojusies vienotai cīņai par savu brīvību, neatkarību un demokrātiju. Pirmo reizi pēc valsts dibināšanas 1918. gada 18. novembrī Latvija tika aizstāvēta Neatkarības karā no 1918. – 1920. gadam. Otro reizi pēc neatkarības atjaunošanas 1990. gada 4. maijā Latviju aizstāvējām 1991. gada janvāra barikādēs. Abos gadījumos tika panākts galvenais rezultāts – Neatkarības karā izcīnījām un nosargājām Latvijas neatkarību un janvāra barikāžu dienās nosargājām atjaunoto neatkarību.

Mēs nosargājām savas valsts neatkarību, un tagad ir jāpalīdz to izdarīt Ukrainas tautai.

2022. gada 28. februārī Latvijas Republikas Saeima pieņēma likumu, kas dod tiesības Latvijas pilsoņiem iestāties Ukrainas bruņotajos spēkos un ar ieročiem rokās aizstāvēt Ukrainas brīvību un neatkarību.

Palīgā Ukrainai no daudzām pasaules valstīm dodas brīvprātīgie, lai fiziski palīdzētu ukraiņu tautai.

Aicinām barikāžu dalībniekus un visus Latvijas pilsoņus, kuri uzskata, ka ir spējīgi ar ieročiem rokās kā brīvprātīgie doties uz Ukrainu, lai pievienotos Ukrainas bruņotajiem spēkiem un palīdzētu nosargāt Ukrainas demokrātiju un cīnīties ar agresoru, kurš apdraud visas pasaules demokrātiju, pieņemt šo ļoti nopietno lēmumu.

Aicinājums pieņemts 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības attālinātajā valdes sēdē 28.02.2022.

Valdes locekļi:

Renārs Zaļais

Romualds Ražuks

Edvīns Ežmalis

Aleksandrs Matvejevs

Silvija Kupriša

Valerijs Markuns