Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju atbalsta pasākums Ukrainai

Trešdien, 2. martā, Latvijas un Igaunijas robežpunktā Unguriņos (Ķoņu pagasts, Valmieras novads) ikviens tika aicināts pievienoties atbalsta norisē Ukrainai, tādējādi paužot atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas valsts suverenitātei un teritorijas nedalāmībai.

Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji Ukrainas atbalstam tika aicināti tikties simboliskā vietā – Unguriņu robežpunktā, kur ir Baltijas ceļam veltīta piemiņas zīme, tas ir apliecinājums kopības spēkam, cilvēcībai, vērtību cienīšanai.

Norisē piedalījās iedzīvotāji gan no Latvijas, gan Igaunijas, kā arī Vīlandē un Valmierā jau ilgāku laiku dzīvojoši un strādājoši ukraiņi. Valmieras Drāmas teātra aktieris Januss Johansons tulkoja latviešu un igauņu valodā.

Klātesošos uzrunāja Atmodas laika aktīvists un Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, otrais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Romualds Ražuks, Vīlandes pašvaldības vadītājs Madis Timsons, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, 1991. gada barikāžu muzeja vadītājs Renārs Zaļais, “Mazsalacas barikāžu atbalsta biedrība” priekšsēdētājs Ojārs Beķeris.