Iespēja pieteikties brīvā laika aktivitātēm vasarā

1991. gada barikāžu muzejs aicina jauniešus vecumā no 12 līdz 15 gadiem pieteikties bezmaksas brīvā laika aktivitātēm 1991. gada barikāžu muzejā 2024. gada vasarā.

Piedāvājam trīs aktivitātes 2024. gada jūlijā:

03.07. Iepazīsti! Barikāžu muzejs – Aktivitāte norisināsies 1991. gada barikāžu muzeja telpās Krāmu ielā 3, Vecrīgā, no plkst. 10.00 līdz 13.00. Aktivitātes ietvaros jauniešiem būs iespēja iepazīties ar kultūras mantojuma institūciju darbu, uzzināt par muzeja misiju, mērķiem, uzdevumiem un lomu sabiedrībā. Aktivitātes ietvaros būs iespējams aplūkot 1991. gada barikāžu muzeja ekspozīciju, krājumu un tā priekšmetus. Iepazīstoties ar muzeja darbu jauniešiem būs iespēja izstrādāt savu muzeja izstādes konceptu.

17.07. Spēlē! Barikādes – Aktivitāte norisināsies 1991. gada barikāžu muzeja telpās Krāmu ielā 3, Vecrīgā, no plkst. 10.00 līdz 13.00. Aktivitātes ietvaros jauniešiem tiks piedāvāts iepazīties ar muzejpedagoģiskās nodarbības “Spēlēsim barikādes” saturu. Nodarbība iesāksies ar ekskursiju muzeja ekspozīcijā. Būs iespējams uzzināt par barikāžu organizāciju, nozīmīgākajiem aizsardzības objektiem un notikumiem barikāžu laikā. “Spēlēsim barikādes” ir muzejpedagoģiskā nodarbība, kurā iesaistot teatrālus elementus, jauniešiem būs iespēja iejusties tā laika notikumos, apskatot tos hronoloģiskā secībā.

31.07. Izstaigā! Barikāžu norises vietas – Nodarbības ietvaros norisināsies pārgājiens jeb pastaiga pa barikāžu norises vietām Rīgā. Tikšanās vieta būs pie 1991. gada barikāžu muzeja Krāmu ielā 3, Vecrīgā. Pārgājiens norisināsies maršrutā Vecrīgas un Zaķusalas teritorijā. Maršruta aptvers barikāžu laika apsargājamos objektus un piemiņas vietas. Tā garums būs aptuveni 9 km. Pie katra objekta būs īss stāstījums par tā nozīmi barikāžu notikumos. Zaķusalā noslēdzot pārgājienu plānots neliels pikniks.

Aktivitātēm iespējams pieteikties līdz 14. jūnijam aizpildot anketu ŠEIT. Anketa jāizpilda skolēna vecākam vai aizbildnim. Iespējams pieteikties vienai vai vairākām no aktivitātēm.

Brīvā laika aktivitātes norisinās Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta projekta ietvaros.