1991. gada barikāžu muzeja cilpošanas spēle

1991. gada barikāžu muzejs sadarbībā ar aktīvā tūrisma centru “EŽI” izstrādājis bezmaksas cilpošanas spēli par 1991. gada janvāra barikādēm.

Cilpošana ir interaktīva pastaigu spēle, ko iespējams spēlēt gan individuāli, gan grupās. Tā ir kā virtuāls ceļojums, kas spēlētājiem ļauj atgriezties 1991. gada janvārī, kad Rīga pulcējās tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas, lai aizstāvētu savu valsti. Ar spēles palīdzību cilvēkiem ir iespēja izzināt dažādus interesantus faktus gan par barikādēm, gan par Atmodas laiku kopumā, tāpat arī virtuāli redzēt 1991. gada muzeja eksponātus un uzzināt par nozīmīgākajām barikāžu laika personībām.

Cilpošanas spēle tapusi domājot kā šī brīža epidemioloģiskās situācijas apstākļos inovatīvā veidā padarīt muzeju pieejamāku cilvēkiem, ļaujot iepazīties ar muzeja piedāvājumu attālinātajā veidā, tādējādi cenšoties stiprināt un papildināt cilvēku zināšanas par Latvijas 20. gadsimta beigu vēsturi.

Spēle veidota tā, lai to varētu izmantot gan skolēni, radošā veidā apgūstot informāciju par Latvijas jaunāko laiku vēsturi, gan arī ģimenes ar bērniem, kopīgi aktīvā veidā pavadot laiku, gan arī jebkurš vēstures un aktīvā atpūtas laika pavadīšanas entuziasts. Spēles paredzamais laiks ir 1 – 1,5 h, un tā bezmaksas pieejama lietotnē Loquiz.

Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Informācija par spēli pieejama arī cilpo.lv mājaslapā.