Programmas mērķauditorija ir 6.–12. klašu skolēni. Skolēniem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes muzeja zālēs un Rīgā, barikāžu vietās. Pirmajā zālē skolēni var iegūt priekšstatu par dzīvi PSRS, par Atmodu, redzēt plakātus par sociālajām tēmām, kas liek aizdomāties par mūsdienu cilvēkam svarīgo un aizstāvēšanas vērto.
Otrajā zālē Otrajā zālē skolēni skatās filmu “Mūsu barikāžu laiks”, pārrunā stratēģiski svarīgos, aizsargājamos objektus.
Trešajā zālē “Ar garaspēku pret karaspēku” skolēni uzzina par abiem pretspēkiem Tautas fronti un Interfronti, citām Latvijas pilsētām, kas arī bija ļoti svarīgi punkti barikādēs, kā arī var aplūkot Ministru Padomes maketu un skārienjūtīgajos ekrānos var apskatīt fotomateriālus un videomateriālus no 1991. gada barikāžu muzeja krājuma.
Zālē, kas veltīta 20. janvāra apšaudei skolēniem ir iespēja vērot speciāli veidotu animācijas filmu, kur ir rekonstruēts 20. janvāra uzbrukums Iekšlietu ministrijai. Tās laikā arī atskan apšaudes skaņa, kas ir pastiprināta ar speciālām atskaņošanas ierīcēm un skaņa liekas ļoti reāla.
Zālē “Barikāžu atbalss pasaulē” ir iespēja aplūkot barikāžu laika auto un satelīta šķīvi, kas pārraidīja informāciju par barikādēm uz citām valstīm. Skolēniem tiek dots uzdevums sadalīties trīs komandās un ekskursijas vadītājs nosaka katras komandas uzdevumu – sagatavot īsu ziņu par kādu no barikāžu notikumiem, kas tiks raidīta 1) radio 2) TV vai atspoguļots presē. Prezentē savu ziņu pārējiem klasesbiedriem. Jautājumi – atbildes.
Pēdējā zālē ir informācija par barikāžu laikā bojāgājušajiem un barikāžu dalībnieka apbalvojumiem.
Pēc ekspozīcijas apskates skolēniem izdala darba lapas, kas sagatavotas, lai pārbaudītu, cik uzmanīgi skolēni skatījušies un klausījušies ekspozīcijas vadītāja stāstījumu.
Vēlāk skolēni gida pavadībā aplūko galvenās barikāžu vietas Vecrīgā, par kurām būs pirms tam dzirdējuši – Doma laukumu, Saeimas namu un pie tā novietoto barikāžu dalībnieku piemiņas plāksni, Bastejkalnu un bijušo Iekšlietu ministrijas ēku, Brīvības pieminekli, 11. novembra krastmalu un Kaļķu ielu – kā vienīgo iebraukšanas ceļu Vecrīgā 1991. gada janvārī.
Ar katru gadu šīs nodarbības kļūst arvien pieprasītākas un apmeklētākas, īpaši janvārī – barikāžu atceres dienu mēnesī. Muzejpedagoģiskās nodarbības vada 1 muzeja speciālists.