latviski
по-русски
in English
Pakalpojumi

Pakalpojumi

1991. gada barikāžu muzejs izīrē telpas konferencēm, semināriem, apmācībām un prezentācijām līdz 80 dalībniekiem.

Iespējams izīrēt tehnisko aprīkojumu pasākumu nodrošināšanai.

Ēdināšana konferencēm un banketiem pēc pasūtījuma.

Rīgā, Krāmu ielā 3. Kontaktālrunis - +371 67213525
  

Gida pakalpojumi muzejā

 No 1 līdz 3cilvēkiem 10.00 €

Grupa no 4līdz10 cilvēkiem 3.00 €/persona

Grupa 11 cilvēki un vairāk 2,5 €/persona

 

Ekskursijas tiek vadītas latviešu un angļu valodās.

  

Muzeja pedagoģiskās programmas skolēniem

„Spēlēsim barikādes”

Mērķauditorija: 1. – 7. klašu skolēni
Skaits grupā: max 30 cilvēki
Nodarbības ilgums: 1 h
Cena: 14.00 € no grupas

  Skolēniem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes muzeja zālēs. Pirmajā zālē skolēni var iegūt priekšstatu par dzīvi PSRS, par Atmodu, redzēt plakātus par sociālajām tēmām, kas liek aizdomāties par mūsdienu cilvēkam svarīgo un aizstāvēšanas vērto.

 Otrajā zālē skolēni iejūtas trīs barikāžu laika tēlos, ietērpjot kādu no grupas dalībniekiem barikāžu aizstāvja, Latvijas Republikas milicijas darbinieka vai OMON kaujinieka tēlā, izvēlētos piemērotus priekšmetus no rekvizītu kastēs esošajiem. Šī aktivitāte ir izpelnījusies īpašu atzinību no skolēniem, jo ir iespēja tuvumā aplūkot dažādus priekšmetus, ko izmantojuši barikāžu dalībnieki, miliči. Skolēni var pielaikot miliču ķiveres, gāzmaskas un citus ar barikāžu laiku saistītus priekšmetus.

Trešajā zālē skolēni uz īpaši veidotām pilsētas kartēm izvieto tehnikas vienības modeļus tajos pilsētas objektos, kurus, viņuprāt, būtu nepieciešams aizstāvēt šodien un kuri tika aizstāvēti 1991. gadā. Tas parāda, cik uzmanīgi skolēni ir klausījušies gida stāstījumu un vai ir izpratuši aizsargājamo objektu izvietojumu. Pašiem ceļot šīs barikādes uz kartes, skolēni labāk atcerēsies, kuri bija šie īpaši aizsargājami objekti.

Zālē, kas veltīta 20. janvāra apšaudei skolēniem ir iespēja vērot speciāli veidotu animācijas filmu, kur ir rekonstruēts 20. janvāra uzbrukums Iekšlietu ministrijai. Tās laikā arī atskan apšaudes skaņa, kas ir pastiprināta ar speciālām atskaņošanas ierīcēm un skaņa liekas ļoti reāla.

Zālē “Barikāžu atbalss pasaulē” ir iespēja aplūkot barikāžu laika auto un satelīta šķīvi, kas pārraidīja informāciju par barikādēm uz citām valstīm. Skolēniem tiek dots uzdevums sadalīties trīs komandās un ekskursijas vadītājs nosaka katras komandas uzdevumu – sagatavot īsu ziņu par kādu no barikāžu notikumiem.

Pēdējā zālē ir informācija par barikāžu laikā bojāgājušajiem un barikāžu dalībnieka apbalvojumiem.

 

„Barikāžu CV”

Mērķauditorija: 8. – 12. klases skolēni
Skaits grupā: max 30 cilvēki
Nodarbības ilgums: 1 h
Cena: 14.00 € no grupas

Skolēniem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes muzejā. Pirmajā zālē skolēni var gūt priekšstatu par dzīvi PSRS, par Atmodu, redzēt plakātus par sociālajām tēmām, kas liek aizdomāties par mūsdienu cilvēkam svarīgo un aizstāvēšanas vērto. Otrajā zālē skolēni skatās filmu "Mūsu barikāžu laiks", pārrunā stratēģiski svarīgos, aizsargājamos objektus. Jautājumi- atbildes. Trešajā zālē "Ar garaspēku pret karaspēku"stāstījums par abiem pretspēkiem; Tautas fronti un Interfronti, citām Latvjas pilsētām, kur atradās svarīgi punkti barikādēs, kā arī var aplūkot Ministru Padomes maketu un skārienjūtīgajos ekrānos var apskatīt gan foto gan video materiālus no muzeja krājuma. Zālē, kas veltīta 20. janvāra apšaudei pie Iekšlietu ministrijas un Bauskas miličiem skolēniem ir iespēja vērot speciāli veidotu animācijas filmu - rekonstrukciju.Tās laikā atskan arī šāvieni, kas tiek raidīti pa speciāli ierīkotām atskaņošanas ierīcēm. Zālē "Barikāžu atbalss pasaulē" ir iespēja aplūkot barikāžu laika auto uz kur abija uzstādīts satelīta šķivis. Šeit skolēniem tiek dots uzdevums saistībā ar ziņu nodošanu citām pasaules valstīm par notiekošo barikādēs. Pēdējā zālē ir informācija par barikāžu upuriem un barikāžu dalībnieka apbalvojuma veidiem. Pēc ekspozīcijas apskates skolēniem izdala darba lapas, kas jāaizpilda meklējot norādes un atceroties gida stāstījumu.    

"Uz barikādēm"

Mērķauditorija: 6. – 12. klašu skolēni.

Skaits grupā: maks. 30 cilvēki.

Nodarbības ilgums: 2h.

Cena: 28.00 € no grupas.

   Programmas sākumā skolēniem tiks dota iespēja iepazīties ar galvenajiem barikāžu laika notikumiem, aplūkot muzeja ekspozīciju, skatīties dokumentālu video par barikāžu un augusta puča laiku. Vēlāk skolēni gida pavadībā aplūkos galvenās barikāžu vietas Vecrīgā, par kurām būs pirms tam dzirdējuši – Doma laukumu, Saeimas namu un pie tā novietoto barikāžu dalībnieku piemiņas zīmi, Bastejkalnu un bijušo Iekšlietu ministrijas ēku, Brīvības pieminekli, Kaļķu ielu - kā vienīgo iebraukšanas ceļu Vecrīgā 1991.gada janvārī un 11. novembra krastmalu.

  Visas programmas garumā piedāvājam iesaistīties atraktīvās un izglītojošās spēlēs, bet pēc tam aizpildīt darba lapas par tikko redzēto un dzirdēto.

  PIEZĪME. Katram skolēnam līdzi jāņem rakstāmpiederumi, un pēc pašu iniciatīvas grupa var iepriekš sagatavot svecītes vai ziedus, ko nolikt bojāgājušo piemiņas vietās.

Informācija par muzeja pedagoģiskajām programmām:
 muzeja administrators
T. +371 67213525
E – pasts: barikazu.muzejs@gmail.com
 

 

 

Kontakti:
Krāmu iela 3, Rīga, LV 1050
Darba laiks:
P. - Pk.: 10.00 - 17.00
Sestdiena, svētdiena: brīvs
© 2019, «1991. gada barikāžu muzejs»
Visas tiesības ir aizsargātas.